Chcesz być na bieżąco?

fot. P. Stanisławski

25 styczeń 2017, 16:26

Pierwsze zawody w 2017 roku

kategoria: Sport

W sobotę 21 stycznia prawie 300 osób zjechało do poznańskiego lasku marcelińskiego, by wziąć udział w kolejnym etapie Korony Wielkopolski.

W tej liczbie nie zabrakło oczywiście 15-to osobowej ekipy z Barlinka.

Temperatura oscylowała w okolicy zera, a na całej długości trasy znajdowała się ubita pokrywa śnieżna, nie zniechęciło to jednak kijkarzy, którzy z zapałem wyruszyli na szlak.

Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo i dokładnie oznaczyli niebezpieczne miejsca. Na trasie znajdowała się oczywiście taśma ostrzegawcza, lecz także dodatkowo bardzo oblodzone miejsca oznaczono sprayem.

Zażarta walka trwała na całej trasie i to nie tylko między zawodnikami ale też z niezbyt „pewnym” podłożem. Mimo iście zimowych warunków organizatorom należą się słowa uznania za przygotowanie i oznakowanie ścieżek na których trwała rywalizacja.

Dla nas najwięcej emocji spowodowała walka p. Teresy Oleszczuk na dystansie 10 km. Ostatecznie Pani Teresa zajęła drugie miejsce w kategorii OPEN oraz pierwsze w swojej kategorii wiekowej. Do wartościowych wyników należy też drugie miejsce Kingi Granowskiej i trzecie Konrada Więczkowskiego w swoich kategoriach wiekowych.

Bardzo ważną dodatkową kategorią była kategoria drużyn – w końcu poznańska impreza to drużynowe mistrzostwa wielkopolski!

Tu sprawa była bardzo ciekawa, ponieważ do każdej drużyny liczyły się wyniki pięciu osób, zatem spora część uczestników łączyła się w grupy niezależne od ich klubów i pod najróżniejszymi nazwami ścigała się na trasie. Barlinianie wystawili dwie drużyny (siłą rzeczy ) w składach młodzieżowych, po nazwą  Barlinek 1 i Barlinek 2. Nasze drużyny zajęły odpowiednio 14 i 15 miejsce na prawie 30 startujących.

Tekst: Opiekunowie drużyny: Bożena Rudnicka i Piotr Rosenkiewicz
Zdjęcia: Piotr Stanisławski
DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:
[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Kamil Nowacki - wywiad z juniorem Gorzowskiej Stali / 31.03.2017 /

Jak wiemy w sezonie 2017 Stal Gorzów będzie musiała zmienić formacje juniorską ze względu na to że Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer (obecnie Polonia Piła) przeszli na wiek seniora. Dziś wywiad z Kamilem Nowackim - juniorem Stali Gorzów walczącym o skład na bieżący sezon. czytaj całość

XIV Gala Sportu / 30.03.2017 /

1 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej BOK (ul. Podwale 9) odbędzie się XIV Gala Sportu. czytaj całość

''W Kręgu Sztuki'' w Myśliborzu. / 30.03.2017 /

Barlinecka grupa artystyczna "W Kręgu Sztuki" zaprasza na drugą odsłonę wystawy malarstwa związaną z V-leciem powstania grupy. czytaj całość

Festiwal ''Włóczykijki'' - podsumowanie / 29.03.2017 /

W sobotę, 18. marca, w ECS przy Leśnej 1. w Barlinku odbyła się druga edycja Festiwalu Podróżników i Podróży „Włóczykijki”. czytaj całość

Barlinek na Międzynarodowych Targach Łódzkich / 28.03.2017 /

W miniony weekend odbyła się w Łodzi XXIII edycja Międzynarodowych Targów Łódzkich „ Na Styku Kultury”. Od piątku do niedzieli Łódź stała się turystyczną stolicą Polski. czytaj całość

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 297
Aktualnie na stronie: 11 osób

Aktualności: 4310
Ogłoszeń: 915
Komentarzy: 18151
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300